Optik Cihaz Tasarımı ve Üretimi
Yüksek Deneyim ve Bilgi Birikimi

Firmamız bünyesinde optik alanında doktora seviyesinde uzmanlar bulunmaktadır.

j

Endüstriyel Tasarım

Akademik ve endüstriyel tipte optik cihaz üretimi konusunda deneyim sahibiyiz.

İnterdisipliner Altyapı

İnterdisipliner altyapımız ile  ihtiyaçlarınıza yönelik komple bir çözüm sunabilmekteyiz.

Sektörel Cihaz Geliştirme

Gıda, medikal, mekanik kontrol vb. sektöre özel optik cihaz geliştirilmektedir.

Optoelektronik OptoMekanik Cihaz Tasarımı

NanoDEV olarak sizlerle sahip olduğumuz optik, optoelektronik optomekanik sistemlere yönelik derin bilgi birikimi ve tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz.
Firmamızın ana uğraş alanı olan optik sistemlere yönelik birçok proje geliştirmiş ve bu projelerin neticesinde de ürünler ortaya çıkmıştır.

Firmamız, müşterilerimizin ihtiyacı olan çeşitli opto-mekanik sistemlerin üretilmesinde; gerekli ARGE mühendislik ve imalat hizmetlerinde yardımcı olabilmektedir.
Bu hizmet paketimizi özellikle opto-mekanik sistemlere ihtiyaç duyulan akademik çalışmalar için geliştirmiş bulunmaktayız. Bu hizmet paketimiz ile birbirinde farklı teknikleri bir araya getirebilir ve dünyada eşi benzeri olmayan; isteklerinizi ve beklentilerinizi tam manasıyla karşılayan sistemleri tasarlamanızda, ARGE çalışmalarında, üretiminde ve imalatında yardımcı olmayı hedeflemekteyiz. Aşağıda özel olarak tasarladığımız opto-mekanik ve opto-elektronik sistemlere örnekler görmektesiniz.

  • Hiperspektral Görüntüleme Sistemi
  • Raman-Hiperspektral Görüntüleme ve Analiz Sistemi
  • Floresans-Raman Analiz Sistemi
  • Konfokal Ataçmanı
Optik sistemlerin tasarımı ve üretimi için bizlere başvurabilirsiniz.
Malzeme Analizi

mikrsokop vb. optik sistem tasarımlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Opto-Mekanik denilince akla ilk gelen şüphesiz mikroskoptur. Mikroskoplar sayesinde bir cismi 100 kat büyütme imkanı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çeşitli boyar maddeler ve uygun ışıklandırma seçenekleri sayesinde cisim üzerinde yer alan malzemelerin lokasyonu gibi özelliklerin floresans, konfokal mikroskobu gibi seçeneklerle mümkündür.

Mikroskop

biyolojik veya kimyasal maddelerin ve malzemelerin analizine yönelik özel cihaz geliştirilir.

Opto-mekanik ve opto-elektronik sistemler yardımıyla gıda ürünleri gibi organik malzemelerin ve plastik gibi inorganik malzemelerin analizinin yapılması mümkündür. FT-IR, Raman spektroskopisi bu tekniklere örnektir.

Lazer Sistemleri

Optik sistemlerin tasarımı ve üretimi için bizlere ulaşabilirsiniz

Lazer sistemlerinde ışığı hedeflenen noktaya odaklayabilmek için çeşitli lens konfigurasyonları kullanılması gerekmektedir. Bu amaçla lens kolimatör splitter gibi opto-mekanik parçaların kullanılması gerekmektedir.

İletişim

İletişime yönelik cihaz tasarımı yapılmaktadır.

Optik Bilimi sadece gözümüzle görülen dalga boyu aralığından ibaret değildir. Cep telefonlarında kullanılan frekans aralıkları da optik bilimi içerisinde geçmektedir. Bu amaca uygun olarak özel optomekanik ve optoelektronik parçalar kullanılmaktadır.

Kamera

Kameralarınız için özel olarak ayarlanmış lens tasarımı yapılmaktadır.

Taşınabilir cihazların artmasıyla kamera kullanımı ciddi bir oranda artmıştır. Bu kameraların yaygınlaşmasıyla optimum optik sisteminin tasarımı daha büyük önem kazanmaya başlamıştır. Günümüzde üretici firmalar kamera çipinin yanı sıra lens set tasarımlarına da büyük önem vermeye başlamıştır.

Optik Cihaz Tasarımı Hakkında Bizlere Danışmak İster misiniz

Lütfen Tıklayın