Hızlı Prototipleme

Hızlı Prototipleme Servisi

Hızlı Prototipleme Servisi

Yüksek Çözünürlük

Tasarımlarınız 10-100 mikron hassasiyetinde üretilebilmektedir.

Aynı Gün İçerisinde Teslimat

Saat 12.00’a kadar gönderdiğiniz tasarımlarınız aynı gün içerisinde kargoya verilmektedir.

?

Renk Skalası

Transparant, siyah, beyaz, mavi renklerde prototipleriniz üretilebilmektedir.

Uygulama Alanı

20X20X20 cm aralığında istediğiniz her türlü tasarımın prototipini üretmemiz mümkündür.

Stereolitografi Nedir

 

Stereolitografi hızlı prototipleme amacıyla kullanılan 3 boyutlu yazıcıların temelinde yatan tekniğe verilen addır. Bu hızlı prototipleme tekniği sayesinde  çeşitli computer-aided-design (CAD) programları ile üç boyulu olarak tasarladığınız objeleriniz ve bunlara ait olan çizimleriniz hızlı bir şekilde üretilebilmektedir. Bu teknikte hedeflenen tasarım, kendisini oluşturan malzemenin birbirine yüksek basınç ve sıcaklık yardımıyla yapıştırılması neticesinde üretilmektedir.  Bu teknik son yıllarda büyük bir sükse yaratmıştır. 3 boyutlu prototipleme ile ilgili alandaki ilk patent 1986 yılında Charles Hull tarafından alınmıştır.[1] Gün geçtikçe ucuzlayan ve gelişen komponentler sayesinde bu teknik artık uygulanabilir bir hal kazanmıştır.

3 Boyutlu Yazıcı

3 boyutlu bir tasarımın üretilmesi için bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu tekniklerden bazıları polijet, tabakalı parça imalatı, seçici lazer sinterleme, katı alan kurutma, elektro ışın ergitme, ve stereolitografi yöntemleridir. Stereolitografi taneli 3 boyutlu nesnelerin üretimi için olabilecek en ucuz ve hızlı yöntemdir. Bir parçanın seri üretimine geçilmeden önce gerek yapısal, gerek kimyasal, gerekse malzemenin etkilerini gözlemleyebilmek amacıyla prototiplerinin üretimine ihtiyaç duyulmaktadır. Prototipi üretilen tasarım çeşitli testlerden geçirildikten sonra son halini alır ve seri üretime hazır hale getirilir. Olası hatalar ve bu hataların oluşturabileceği sonuçlar hızlı bir şekilde test edilebildiği için, seri üretim sürecine girmeden CAD ortamında söz konusu hatalar giderilebilir.

Hızlı Prototipleme Servisi

Nanodev mühendislik olarak sizlere hızlı prototipleme servisi sunmaktayız. çeşitli CAD programları ile ürettiğiniz tasarımlarınız STL formatına çevrilerek, arzu ettiğiniz çözünürlükte üretimi yapılmaktadır. Parçanın üretimi tamamlandıktan sonra gün içerisinde sizlere kargo ile teslim edilmektedir. 20X20X20 cm büyüklüğündeki her türlü tasarımınızın prototipi hızlı bir şekilde ve yüksek bir kalitede üretebilmekteyiz.

 

Kaynaklar:

1- Hull, C.W., Apparatus for production of three-dimensional objects by stereolithography. 1986, Google Patents.

2-http://akgunalsaran.com/doc/05-hizli-prototipleme-4006.pdf

 

Spesifikasyonlar

 

  • Uygulama Alanı 20X20X20 cm
  • Çözünürlük: 90 mikron-390 mikron
  • Filaman Çeşitleri: ABS, sertleştirilmiş ABS, fiber glass ABS

3 Boyutlu Tasarım Üretimi

Ürün tasarımlarınızı hızlı bir şekilde üretebilmeniz için hizmetinizdeyiz. İstediğiniz bilgisayar programı ile hazırladığınız tasarımları ister STL formatında isterse programınızın kendi özgün formatında bizlere gönderebilirsiniz.


3D Prototip Tasarımı

Nanodev mühendislik olarak sizlere mekanik tasarımlarınızı da yardımcı olabiliriz. Hedeflediğiniz ürün tasarımına yönelik teknik bilgileri, fotoğrafı bizlere iletebilirsiniz.

Hızlı Prototipleme Hakkında Bizlere Danışmak İster misiniz

Lütfen Tıklayın